Lenovo Z6 Pro, 128 GB, RAM 8 GB Blue/Green

23,490.00 ден.

Повеќе од што можеш да замислиш. Нашиот flagship ќе те однесе во нова димензија! Уживај во врвни перформанси и технолошки иновации!

  • Hyper Video AI Quad камера
  • Snapdragon 855 процесор
  • Liquid Cooling System
  • Градиентен дизајн

ПОДАРОК!
Со секој купен смартфон добивате СИМ картичка Lyca Mega S, која вклучува:
– 10GB мобилен интернет
– Неограничени разговори кон сите национални мрежи
– Редовна цена: 500 ден./30 дена, препорачана цена при продажба: 250 ден./30 дена.
– Во следните 2 месеци (по истекот на првиот месец), ќе може да се обнови по цена од 375 ден./30 дена

Технички Спецификации

Бренд Lenovo
Модел Z6 Pro 128/8
Процесор Qualcomm Flagship processor SDM8150, Adreno 640
Оперативен Систем Android 9.0
Меморија (RAM) 8GB
Меморија (ROM) 128GB with microSD Card support (up to 256GB)
Дисплеј 6.39“FHD+(1080*2340)AMOLED 157.5*74.6*8.65mm 158.3
Батерија 4000mAh, Non-removable, 18W rapid charging
Мрежа 4G LTE , UMTS, GSM
Задна Камера 48MP(Main)+16MP(Wide Angel)+8MP(Tele)+2MP(Video,OIS),PDAF &Laser
Предна Камера  32MP OV32A 0.8um 1/2.8”
Сензори Fingerprint on Display, Proximity sensor, Accelerometer, Ambient Light sensor, Gyro, E-compass
SIM Картижка 1 nano SIM+1 nano SIM / micro SD (2 slots)
Конекција Type C USB 2.0
Боја Black/Red; Blue/Green;
Аудио Single BOX Speaker, 2-Mics ,with Dolby Atmos and h263, h264, vp8 Video Capture