Lenovo Smart Watch S2

2,990.00 ден.

Паметен часовник за модерниот и активен човек! Подобри фитнес резултати и постојана поврзаност!

– 9 спортски опции соодветни за сите твои секојдневни спортски активности
– 24/7 мониторинг на срцевите отчукувања
– Грижа и анализа на твојот здрав сон со проследување на периодите на длабок и лесен сон
– Издржлива метална конструкција и тежина од само 38g
– Удобно каивче во модерни бои

ПОДАРОК!
Со секој купен смарт часовник добивате СИМ картичка Lyca Mini Plus, која вклучува:
– 3GB мобилен интернет
– 100 минути и 100 СМС кон сите национални мрежи
– Редовна цена: 349 ден./30 дена, препорачана цена: 174,50 ден./30 дена
– Во следните 2 месеци (по истекот на првиот месец), ќе може да се обнови по цена од 260 ден./30 дена

 

Избриши

Технички Спецификации

Бренд Lenovo
Модел Lenovo Smart Watch S2
Форма Коцка
Димензии 45*35*9mm
Тежина 38g
Дисплеј IPS
Големина на екран 1.4 Inch
Резолуција 240 x 240 pixels
Оперативен Систем Android & IOS
Bluetooth V4.2
GPS No
NFC No
ECG No
Сензори Heart rate Sensor, G Sensor
Спортски опции 9 спортски опции
Срцево отчукување монитор Да
Водоотпорен 3ATM Водоотопорен
Батерија 180 mAh
Ремен Силиконски
Боја Black, Gold