Lenovo S5 Pro, 128 GB, RAM 6 GB Crystal Black

11,490.00 ден.

Ги комбинира стилот и модерните технологии!

– Метален дизајн
– 20MP предна камера
– 2x оптички zoom
– Infrared Face recognition

ПОДАРОК!
Со секој купен смартфон добивате СИМ картичка Lyca Mega S, која вклучува:
– 10GB мобилен интернет
– Неограничени разговори кон сите национални мрежи
– Редовна цена: 500 ден./30 дена, препорачана цена при продажба: 250 ден./30 дена.
– Во следните 2 месеци (по истекот на првиот месец), ќе може да се обнови по цена од 375 ден./30 дена

Технички Спецификации

Марка Lenovo
Модел S5 PRO 128/6
Процесор SDM636, up to1.8GHz, Octa-core processor, 14nm technology
Оперативен Систем Android
Меморија (RAM) 6GB LPDDR4x
Меморија (ROM) 128GB eMMC, microSD
Дисплеј 6.2inch 19.9 Full Screen Display, FHD+ 2246*1080
Батерија 3500mAh(typ) high capacity battery,18W charger in box, Type-C
Мрежа 4G LTE , UMTS, GSM
Задна Камера 12MP (1.25μm) + 20MP(SONY IMX350) 2x Optical Zoom, PDAF
Предна Камера 20MP(SONY IMX 476, 4 in 1 mode, 2μm), Infrared Face recognition, Bokeh supported, AI Beautify mode
Сензори Fingerprint sensor, accelerometer, gyroscope, e-compass
ambient light sensor, proximity sensor
Аудио Surround Sound, Audio-DSP, 2 mics, 2 PA, 3.5mm audio jack
SIM 3in3 slots
Конекција Micro-USB
Боја Crystal Black, Ice Blue, Pure Gold