Lenovo K9, 32 GB, RAM 3 GB

5,990.00 ден.

Елегантен дизајн кој совршено прилега на рака. Уникатна боја со која ќе се издвоиш.

– 2.0GHz Octa Core процесор
– 13MP + 5MP Dual AI камера
– Face recognition + Fingerprint

ПОДАРОК!
Со секој купен смартфон добивате СИМ картичка Lyca Mega S, која вклучува:
– 10GB мобилен интернет
– Неограничени разговори кон сите национални мрежи
– Редовна цена: 500 ден./30 дена, препорачана цена при продажба: 250 ден./30 дена.
– Во следните 2 месеци (по истекот на првиот месец), ќе може да се обнови по цена од 375 ден./30 дена

Технички Спецификации

Бренд Lenovo
Модел K9 32/3
Процесор MT6762 2.0GHz Octa Core
Оперативен Систем Android
Меморија (RAM) 3GB
Меморија (ROM) 32GB
Дисплеј 5.7”HD+ 18:9 display
Батерија 3000mAh
Мрежа 4G LTE, UMTS, GSM
Задна Камера 13+5MP with Flash
Предна Камера  13+5MP with Flash
Сензори Fingerprint, accelerometer, ambient light sensor, proximity sensor
Аудио Louder speaker, 3.5mm audio jack
SIM Nano-SIM
Конекција  USB-C, 10W
Боја Blue