Lenovo K10 Plus, 64 GB, RAM 4 GB Black

10,490.00 ден.

Премиум квалитет без да плаќате скапо. Направете ги најдобрите фотографии со тројната AI камера, моќен процесор и батерија која трае!

– Тројна 13M+5M+8M AI (wide) камера
– Моќен Snapdragon 632 процесор
– 4050mAh батерија со која ќе се чувстувате сигурно секогаш и насекаде

ПОДАРОК!
Со секој купен смартфон добивате СИМ картичка Lyca Mega S, која вклучува:
– 10GB мобилен интернет
– Неограничени разговори кон сите национални мрежи
– Редовна цена: 500 ден./30 дена, препорачана цена при продажба: 250 ден./30 дена.
– Во следните 2 месеци (по истекот на првиот месец), ќе може да се обнови по цена од 375 ден./30 дена

Технички Спецификации

Бренд Lenovo
Модел K10 Plus 64/4
Процесор SDM632
Оперативен Систем Android
Меморија (RAM) 4GB
Меморија (ROM) 64GB, up to 2TB SD card
Дисплеј 6.217“ HD+ Dot Notch Display
Батерија 4050 mAh,10W
Мрежа Wi-Fi 802.11, FM radio, Bluetooth 5.0, A2DP, LE,
Задна Камера 13M+5M+8M AI (wide) Triple camera
Предна Камера  16MP Selfie Camera
Сензори A(G sensor),Proximity  Sensor, Light Sensor, GPS ,Gyro, E-Compass
Аудио 2 Mics, Louder Speaker,3.5mm
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Конекција 2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go
Боја Black, Sprite