Lenovo K10 Note, 128GB, RAM 6 GB Blue

11,990.00 ден.

Супер перформанси и камера, со која ќе направите одлични снимки дури и на темно!

– Впечатлив unibody дизајн кој наликува на керамика
– Ниската осветленост веќе не е проблем за добрите фотографии. Со Night Shoot 2.0 фотографирајте насекаде и во секое време.
– Dolby Sound за импресивен и неповторлив звук

ПОДАРОК!
Со секој купен смартфон добивате СИМ картичка Lyca Mega S, која вклучува:
– 10GB мобилен интернет
– Неограничени разговори кон сите национални мрежи
– Редовна цена: 500 ден./30 дена, препорачана цена при продажба: 250 ден./30 дена.
– Во следните 2 месеци (по истекот на првиот месец), ќе може да се обнови по цена од 375 ден./30 дена

Технички Спецификации

Бренд Lenovo
Модел K10 Note 128/6
Процесор Octa-core processor, Qualcomm SDM710, 2.2GHz, Adreno 616
Оперативен Систем Android 9.0
Меморија (RAM) 6GB
Меморија (ROM) 128GB with microSD Card support (up to 256GB)
Дисплеј 6.3” FHD+ Waterdrop (1080*2340), 2.5D Glass
Батерија 4050mAh, Non-removable, 18W rapid charger
Мрежа 4G LTE , UMTS, GSM
Задна Камера Triple camera, 16MP(main)+5MP(depth)+8MP(tele), PDAF
Предна Камера 2.0um 16MP (4in1) selfie camera
Сензори Fingerprint reader, Proximity sensor, Accelerometer, Ambient Light sensor
Аудио Single BOX Speaker, 2-Mics and h263, h264 Video Capture
SIM Dual Nano SIM+ SD card, 3 in 2
Конекција USB-C 5PIN
Боја Black, Blue