Lenovo A6 Note, 32 GB, RAM 3 GB Blue

6,990.00 ден.

Одлични перформанси и супер пристапна цена!

– До два дена работа со едно полнење благодарение на моќната 4000 mAh батерија
– Fingerprint & Face unlock
– Последна генерација на HD+Dewdrop дисплеј

ПОДАРОК!
Со секој купен смартфон добивате СИМ картичка Lyca Mega S, која вклучува:
– 10GB мобилен интернет
– Неограничени разговори кон сите национални мрежи
– Редовна цена: 500 ден./30 дена, препорачана цена при продажба: 250 ден./30 дена.
– Во следните 2 месеци (по истекот на првиот месец), ќе може да се обнови по цена од 375 ден./30 дена

Технички спецификации

Бренд Lenovo
 Модел
A6 Note 32/3
Процесор MTK P22 Octa Core 2.0GHz, 12nm
Оперативен Систем Android
Меморија (RAM) 3GB
Меморија (ROM) 32GB
Дисплеј 6.088“ HD+ (720*1560) Water drop Display (19.5:9)
Батерија 4000 mAh, 10W
Мрежа 4G LTE , UMTS, GSM
Задна Камера 13M+2M Dual Camera
Предна Камера  5MP AI beauty camera
Сензори G sensor, P Sensor, Light Sensor, GPS, Fingerprint
Аудио 2 Mics, Louder Speaker, 3.5mm
SIM 3in3 slots
Конекција Micro-USB
Боја Black, ,Blue